Bal Wszystkich Świętych 2022

Po kilkuletniej przerwie powracamy do tradycji organizowania w naszej parafii i szkole Balu Wszystkich Świętych. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 6 listopada. Zbliżający się listopad jest miesiącem, w którym szczególnie przypominamy sobie prawdę, że życie człowieka wierzącego zmienia się, ale się nie kończy, bo po przekroczeniu progu śmierci czeka na nas życie wieczne. Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych rozpocznie się uroczystą Eucharystią o godz. 15:00.  Podczas tej Eucharystii przypomnimy sobie prawdę, że w każdej Mszy św. oprócz nas uczestniczy całe Niebo: Matka Najświętsza, Aniołowie oraz wszyscy Święci, którzy cieszą się już chwałą zbawienia. Dlatego prosimy, aby na tę Mszę św. wszyscy uczestnicy Balu (zwłaszcza dzieci i młodzież) przebrali się za któregoś ze znanych nam Świętych. Może to być ulubiony Święty, Patron, którego imię nosimy, lub też Anioł. Dalsza część Balu (zabawy, konkursy itd.) odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach. Prosimy, aby każda z przebranych osób zapoznała się z sylwetką wybranego przez siebie Świętego i mogła powiedzieć o nim choć kilka słów. Przewidziany jest m.in. konkurs na najlepszy strój Świętego. Zachęcamy Wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie, która ma nam przypomnieć właściwy sens i kierunek naszego życia na ziemi, jakim jest świętość i przebywanie z Bogiem w Niebie. Bo przecież… KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTY!!!