Bal Wszystkich Świętych 2022

Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny myślimy o zmarłych. Modlimy się za tych, którzy w czyśćcu oczekują wejścia do chwały Nieba, ale także myślimy o tych, którzy już cieszą się radością przebywania z Bogiem w Niebie. Dobrą okazją do przypomnienia sobie, że życie każdego z nas to wędrówka do Nieba był zorganizowany w niedzielę 6 listopada br. Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczął się on uroczystą Eucharystią o godz. 15:00. Podczas tej Eucharystii patrząc na dzieci poprzebierane za różnych świętych uświadomiliśmy sobie, że w każdej Mszy św. oprócz osób zgromadzonych w kościele uczestniczy całe Niebo: Matka Boża, Aniołowie oraz Święci. Po Eucharystii barwny korowód przeszedł z kościoła do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie odbyła się dalsza część balu. Uczestnicy  mogli powiedzieć kilka słów o świętych, za których się przebrali, przybliżając ich sylwetki wszystkim zgromadzonym. Odbył się także konkurs na najlepsze przebranie. Z kolei tańce, konkursy i zabawy zorganizowane we współpracy ze szkołą uświadomiły nam, że Niebo jest miejscem wiecznej radości i szczęścia wynikającego z przebywania z Bogiem.