21 IV 2024, 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA (DOBREGO PASTERZA)

• Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Módlmy się o nowe, liczne i święte powołania do wyłącznej służby Panu Bogu w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. Naszą modlitwą otaczajmy też kapłanów, których spotkaliśmy w życiu, którzy udzielali nam sakramentów i którzy na codzień posługują pośród nas.
    • Dziś po Mszy św. o godz. 15:00 spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
    • Msze św. będą w tym tygodniu o godz. 18:00.
    • We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
    • We czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień naszej szczególnej modlitwy o urodzaje.
    • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Polskie smyki dzieciom z Afryki” przekazując środki czystości lub materiały opatrunkowe na potrzeby misji.
    • W najbliższym czasie zostanie podany nowy skład Róż Żywego Różańca. Chodzi o to, aby każda róża liczyła 20 członków. W związku z tym na stoliku z tyłu kościoła są dwie listy:
      • Na pierwszą z nich mogą się zapisywać osoby, które aktualnie nie uczestniczą w Żywym Różańcu, ale chciałyby się włączyć w to dzieło i zasilić jedną z istniejących Róż.
      • Druga lista związana jest z nową inicjatywą: Chcielibyśmy, aby w naszej parafii powstała nowa róża Żywego Różańca pod patronatem bł. Rodziny Ulmów i aby do tej róży włączyły się całe rodziny (Dziadkowie, rodzice, dzieci). Bardzo prosimy zarówno o włączenie się do już istniejących Róż, jak i o podjęcie inicjatywy utworzenia róży zrzeszającej całe rodziny.
    • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na materialne potrzeby naszego kościoła.
    • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna z tyłu za ławkami.
    • Dziękujemy osobom, które w mijającym tygodniu porządkowały nasz kościół oraz kosiły jego otoczenie. Prosimy, aby w tym tygodniu kolejna grupa rodzin odpowiedzialnie podjęła to zadanie.
    • Po sumie błogosławieństwo dzieci.

SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE

• We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów.
    • W środę o 17:00 próba scholi.
    • W piątek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.