25 II 2023, 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Msze św. będą w tym tygodniu o godz. 17:00.
    • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście:
      • Droga Krzyżowa:
        • W piątki o 17:00 dla dzieci i dorosłych, następnie Msza św.

o 19:00 dla młodzieży oraz dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej.

• Gorzkie Żale:
      • W niedzielę o godz. 15:00, następnie Msza św.
    • W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
      • W I piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 16:00 możliwość spowiedzi, o 16:30 Droga Krzyżowa, a następnie początek nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca przed nawiedzeniem obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Zachęcamy, aby wziąć udział w duchowym przygotowaniu do tego wydarzenia. Po zakończonej nowennie Msza św.
      • W I sobotę od godz. 8:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 Msza św., nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
    • W najbliższą niedzielę o godz. 14:00 odbędą się nauki przedmałżeńskie w dolnej części kościoła.
    • Składka na ogrzewanie kościoła wynosi 50 zł od rodziny.
    • Roczna składka na materialne potrzeby kościoła wynosi 200 zł od rodziny. Ci, którzy nie uiszczają tej składki na kościół, są zobowiązani do wpłaty 100 zł rocznie na utrzymanie cmentarza.
    • Uroczystości związane z 35. rocznicą utworzenia naszej parafii odbędą się w sobotę 22 czerwca o godz. 18:00, a nie 2 czerwca, jak zapowiadaliśmy wcześniej.
    • Na stoliku z tyłu kościoła jest skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Są także paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł oraz skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy specjalne, wielkopostne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 14 zł
    • Dziękujemy osobom, które w mijającym tygodniu porządkowały nasz kościół. Prosimy, aby w tym tygodniu kolejna grupa rodzin odpowiedzialnie podjęła to zadanie.
    • Po sumie błogosławieństwo dzieci.

SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE

• We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów
    • W środę o 16:00 próba scholi.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach na rok 2024/2025. Zakończy się ona 8 marca br. (piątek). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej przedszkola.