Bierzmowanie i piknik parafialny

W niedzielę, 18 czerwca br. gościem naszej parafii był ks. bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé–Abong Mbang w Kamerunie. Ksiądz Biskup głosząc do nas Słowo Boże dzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej w Afryce, a podczas Mszy św. o godz. 11:00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy 8 naszej szkoły. Tego dnia przy naszym kościele odbywał się także festyn parafialny, który upływał pod znakiem misji. Oprócz Księdza Biskupa Jana, naszymi szczególnymi gośćmi były Siostry Michalitki posługujące na misjach w Kamerunie i Paragwaju, które opowiadały o swojej posłudze, a także prezentowały na swoim stoisku dewocjonalia i inne przedmioty codziennego użytku wykonane w Afryce. Dzięki tym wydarzeniom mogliśmy sobie przypomnieć, że każdy chrześcijanin jest powołany do dawania świadectwa o Jezusie w swoim codziennym środowisku.