Zapisy na beatyfikację Rodziny Ulmów

Beatyfikacja rodziny Ulmów to wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci. Dodatkowym faktem bez precedensu jest to, że w tym akcie będzie beatyfikowane także dziecko nienarodzone, które w chwili śmierci było pod sercem matki. Wydarzenie beatyfikacyjne będzie miało miejsce 10 września o godz. 10 w Markowej – miejscowości, gdzie żyli i gdzie zostali zamordowani, umęczeni Józef i Wiktoria Ulmowie. Zostali umęczeni, ponieważ odważyli się w trudnych, wojennych czasach przyjąć pod swój dach osiem osób narodowości żydowskiej, wcześniej pomagając innym Żydom prześladowanym tylko dlatego, że są takiej, a nie innej narodowości.

Odpowiadając na zaproszenie Księdza Arcybiskupa Adama Szala zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystości beatyfikacyjnej Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi. Ze względów organizacyjnych udział w beatyfikacji będzie możliwy tylko w zorganizowanych, zgłoszonych grupach. Zapisy na wyjazd odbywają się w zakrystii i będą trwać do końca lipca. Bliższe informacje związane z organizacją wyjazdu będą podawane na bieżąco.

Oficjalna witryna Archidiecezji Przemyskiej

poświęcona beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi

(kliknij w logo)