Niedziela Misyjna 2023

Z woli papieża Piusa XI każda przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Jak co roku dzień ten został zaakcentowany w naszej wspólnocie parafialnej. Przed Mszą św. o godz. 10:30 został zaprezentowany program słowno-muzyczny przygotowany przez osoby zaangażowane w działalność Koła Misyjnego z naszej parafii. W programie zatytułowanym: „Być chlebem łamanym za życie świata” ukazano tematykę odkrywania powołania do pracy misyjnej zarówno przez osoby duchowne, jak i świeckie. Zaprezentowano także sylwetki polskich misjonarzy, którzy w nieodległej przeszłości oddali życie głosząc Chrystusa w różnych zakątkach świata. Byli to: błogosławieni ojcowie: Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski – męczennicy z Peru zamordowani 9 sierpnia 1991, kleryk Robert Gucwa (1969-1994), ksiądz Jan Czuba (1959-1998), a także siostra Czesława Lorek (1938-2003). Po każdej Mszy św. była także możliwość wsparcia dzieci adoptowanych przez naszą parafię w ramach programu: „Adopcja Serca”. Niech rozpoczynający się Tydzień Misyjny będzie dla każdego z nas przypomnieniem, że jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do dawania świadectwa naszej wiary tam, gdzie stawia nas Bóg. Pamiętajmy w tych dniach również o modlitwie różańcowej w intencji misji.