Dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów

W Archidiecezji Przemyskiej trwa diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci. Celebracje liturgiczne odbywają się w poszczególnych dekanatach, według wyznaczonego harmonogramu. Metropolita Przemyski ks abp Adam Szal zaprasza wszystkich wiernych na zaplanowane w poszczególnych dekanatach spotkanie. W planie spotkania przewidziano:
  • Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin;
  • Konferencję tematyczną „ABC wychowania do wiary w rodzinie” – ks. Grzegorz Czerwonka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Przemyślu;
  • Mszę św. z obrzędem wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów do kościoła parafialnego (przewodniczy J.E. ks. bp Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej
  • Kongregację dekanalną dla kapłanów
Dla naszego dekanatu powyższe spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 2 grudnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach – Krzyżówka (tzw. Mała Strona), początek o godz. 10.00.
Zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii i dekanatu, a także wiernych którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych w Markowej. Ponieważ jednym z celów spotkania jest ożywienie naszych starań o chrześcijańskie oblicze rodzin, dlatego szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców wychowujących dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św, a także kandydatów do bierzmowania z klas VI – VIII wraz z rodzicami.