Nowe zasady uczestnictwa w nabożeństwach

Od poniedziałku (20 kwietnia) zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie władz państwowych odnośnie ilości osób gromadzących się w kościele celem uczestnictwa w nabożeństwach. Liczba osób przebywających jednorazowo w świątyni ma być proporcjonalna do jej powierzchni (1 osoba na 15 m2). Powierzchnia naszego kościoła wynosi 600 m2, dlatego w świetle nowych przepisów może w nim przebywać jednorazowo maksymalnie 40 osób, nie licząc kapłanów oraz służby liturgicznej. Przebywając w świątyni mamy obowiązek zachować bezpieczną odległość oraz zakryć usta i nos za pomocą części odzieży lub maseczki. Maseczkę należy zdjąć w celu przyjęcia Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach z poszanowaniem obowiązujących przepisów. Pamiętajmy jednak, że w najbliższą niedzielę (19 kwietnia) obowiązują jeszcze „stare” przepisy, czyli w kościele może być obecnych maksymalnie 5 osób. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.