Adopcja Serca – nasza parafia wspiera dzieci w Kamerunie

Program adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca, prowadzą polscy pallotyni za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Jest to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych.
Początki Adopcji Serca łączą się z tragiczną wojną domową, która rozegrała się w Rwandzie w latach 1994-1996, pozbawiając życia ponad dwa miliony osób. Najbardziej skrzywdzone zostały osierocone dzieci, będące ofiarami wojny. Do tych dzieci dołączyły kolejne.

Głównym celem Adopcji Serca jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambia, Kamerun i Brazylia – to kraje z tysiącami dzieci potrzebującymi szczególnej pomocy. Włączając się w Pallotyńską Adopcję Serca, również nasza parafia otacza troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dzieci z Kamerunu, pozbawione środków do godnego życia. Zbliżająca się Niedziela Misyjna (18 października) jest dobrą okazją, aby lepiej poznać te dzieci oraz ich sytuacje rodzinne. Oto one:

 

Imię: Loic

Nazwisko: MobilapokamYam

Data urodzenia: 06.07.2010

Klasa: „0”

Miejscowość:Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 2

Ilość sióstr: 2

Ich wiek: 2, 4, 11, 13 lat

Miejsce w rodzinie: Trzeci

Informacje dodatkowe o dziecku: Rodzice utrzymują się z uprawy pola. Środki otrzymywane ze sprzedaży plonów nie są wystarczające na posłanie dzieci do szkoły katolickiej. Rodzice korzystają z pomocy dziadków. Chcieliby zapewnić dzieciom chrześcijańskie wychowanie.

 

Imię: AngeMerveille

Nazwisko: NdagangMondo

Data urodzenia: 18.09.2010 r.

Klasa: „0”

Miejscowość: Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 2

Ilość sióstr: 2

Ich wiek: 15, 10, 6 i 5 lat

Miejsce w rodzinie: Czwarta

Informacje dodatkowe o dziecku: Matka samotnie wychowuje dzieci, utrzymuje się z pracy w polu. Ojciec porzucił rodzinę.

 

Imię: Beni Clement

Nazwisko: Tchuija

Data urodzenia: 02.01.2012

Klasa: „0”

Miejscowość:Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 1

Ilość sióstr: 2

Ich wiek: 9 miesięcy (bliźnięta), 3 lata

Sakramenty: Nie otrzymał sakramentów, matka wyraża zgodę na katechezę przygotowującą do sakramentów.

Miejsce w rodzinie: Pierwszy

Informacje dodatkowe o dziecku: Dziecko pochodzi z niepełnej rodziny. Ojciec nie interesuje się chłopcem. Matka jest epileptyczką, zajmuje się dziećmi z pomocą rodziny. Mieszka ze swoimi rodzicami. Nie stać jej na opłacenie szkoły katolickiej, prosi o wsparcie.

 

Imię: Victor Ivan

Nazwisko: Njanpouat

Data urodzenia: 16.04.2012

Klasa: 1

Miejscowość:Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 1

Ilość sióstr:

Ich wiek: 3 lata

Sakramenty: Nie otrzymał sakramentów, matka wyraża zgodę na katechezę przygotowującą do sakramentów.

Miejsce w rodzinie: Pierwszy

Informacje dodatkowe o dziecku: Ojciec dziecka po przebytej chorobie został sparaliżowany. Domem i dziećmi zajmuje się głównie matka, korzystając z pomocy rodziny. Proszą o wsparcie finansowe.

 

Imię: Leadride Chantal

Nazwisko: MbatchouMougang

Data urodzenia: 15.04.2015

Klasa: Przedszkole

Miejscowość:Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 3

Ilość sióstr: 1

Ich wiek: 16, 9, 7, 3 lata

Sakramenty: Nie otrzymała sakramentów, matka wyraża zgodę na katechezę przygotowującą do sakramentów.

Miejsce w rodzinie: Piąta

Informacje dodatkowe o dziecku: Rodzina wielodzietna. Ojciec pracuje dorywczo w swoim zawodzie jako stolarz, głównie utrzymują się z rolnictwa. Proszą o wsparcie finansowe w opłaceniu szkoły katolickiej.

 

Imię: Lesley Brandon

Nazwisko: NjiowoNgongang

Data urodzenia: 19.06.2016

Klasa: Przedszkole

Miejscowość:Balengou

Plemię: Bamileke

Ilość braci: 1

Ilość sióstr:

Ich wiek: 2 lata

Sakramenty: Nie otrzymał sakramentów, rodzice wyrażają zgodę na katechezę przygotowującą do sakramentów.

Miejsce w rodzinie: Pierwszy

Informacje dodatkowe o dziecku: Rodzina utrzymuje się z uprawy pola. Prosi o wsparcie finansowe, aby zapewnić synom edukację w szkole katolickiej