Seminarium Odnowy Wiary – zaproszenie

Jeśli pragniesz osobiście doświadczyć Bożej miłości i chcesz wejść w żywą relację z Bogiem, zapraszamy na SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Seminarium Odnowy Wiary jest dla… Ciebie

Seminarium Odnowy Wiary skierowane jest do tych, którzy pragną doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem. Jest adresowane zarówno do osób młodych, które ukończyły 17 rok życia, jak i do starszych, bez względu na wiek. Dla jednych będzie to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga, który mimo iż pozostaje niewidzialny dla oczu, objawia się w inny wybrany przez siebie sposób… Dla innych będzie to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim… Dla niektórych będzie to szansa na odnowienie relacji z Bogiem, którą zaniedbali tak, że stała się tylko przyzwyczajeniem do pewnych form kultu, pozbawionym rado­ści, miłości i poczucia sensu… Dla tych, którzy poprzez grzech utracili więź z Bogiem, będzie to szansa, by na nowo rzucić się w otwarte ramiona Boga i przylgnąć do Jego miłującego serca, by doświadczyć wyzwalającej i uzdrawiającej mocy Jego miłosierdzia… Każdy, kto pragnie odnowić swoją relację z Bogiem, znajdzie tu miejsce dla siebie.

Seminarium Odnowy Wiary to forma rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu poprowadzi Cię bezpośrednio do doświadczenia głoszonych treści. Seminarium Odnowy Wiary trwa 10 tygodni i opiera się na: 1. Codziennej modlitwie osobistej, podczas której rozważa się określony fragment z Pisma Świętego, a własne refleksje zapisuje się w miejscu przeznaczonym na notatki w podręczniku uczestnika. 2. Cotygodniowym spotkaniu w kościele, które obejmuje: – wspólną modlitwę, – konferencję podsumowującą tydzień rozważań, dotyczącą podstawowych praw życia duchowego i wzrastania w wierze, – spotkanie w małej grupie dzielenia.

Dlaczego warto je przeżyć? Seminarium Odnowy Wiary pomaga w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwró­ceniu się ku Jezusowi Chrystusowi oraz w przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Jesteś na to seminarium osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce odnowić Twoje życie i napełnić Cię swoimi łaskami. Jezus dobrze zna Twoją sytuację życiową, wie, jakie masz pragnienia, plany i radości. Widzi także Twoją słabość, grzech i zniewolenie. Pragnie przyjść do Twojego życia, by wyprowadzić Cię ku wolności. On najlepiej wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Zaufaj Mu i daj się poprowadzić w czasie tego seminarium, a zobaczysz, że Twoje życie zostanie przemienione.

ŚWIADECTWO

Zawsze byłem postrzegany jako dobry i uczciwy człowiek. Z biegiem czasu takie myślenie udzieliło się i mnie. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że przez takie działania ukrywałem całą moją wewnętrzną pustkę. Przybrałem pewną maskę i tak żyłem przez wiele lat. Nie potrafiłem szczerze rozmawiać z  ludźmi. Na każdym kroku bałem się, że ktoś pomyśli sobie o mnie coś złego, że będzie na mnie krzywo patrzył i odkryje moje prawdziwe „ja”. Bałem się pogardy, niezrozumienia i nie potrafiłem kochać. Jedyne, co czułem, to pogarda dla samego siebie. W tym okresie mojego życia trafiłem na Seminarium Odnowy Wiary. Miałem wiele obaw. Nikogo nie znałem. Pojawił się też lęk, że spotkania, w których będę uczestniczył, nic mi nie dadzą, że pogłębią tylko jeszcze bardziej moją pustkę. Teraz jednak wiem, że rozpoczęcie tego seminarium było najlepszą decyzją, jaką mogłem podjąć. Bóg zdziałał wielkie rzeczy. Tydzień po tygodniu, dzień po dniu coś we mnie pękało. Uczyłem się wszystkiego od nowa. Bóg uzdrowił mój sposób myślenia, dodał odwagi do stawiania czoła przeciwnościom i dał mi prawdziwych przyjaciół. Pomógł mi też poradzić sobie z przeszłością, z moim grzesznym życiem, w którym realizowałem jedynie swoje zachcianki i dbałem wyłącznie o zaspokajanie własnych potrzeb. Bóg pokazał mi, jak wygląda życie z Nim. Zmobilozowało mnie to do walki o każdy dzień, do uczenia się nowych rzeczy i do pracy nad sobą. Czasami czuję się jak niemowlę, które osiąga kamienie milowe na drodze swojego rozwoju. Uczę się chodzić z Panem i razem z Nim powstawać za każdym razem, gdy upadnę. Uczę się też mówić o Nim. Przez te 2-3 miesiące osiągnąłem więcej niż przez ostatnie 23 lata. Zniknął lęk, a pojawiło się nowe życie, nadzieja i miłość. Otworzyłem się na ludzi. Przyszedł pokój tam, gdzie dotąd go nie było. Bóg jest wielki i działa w naszym życiu. Wierzę, że skoro ja tego doświadczyłem, to i Ty możesz tego doświadczyć. Chwała Panu! Leszek, 23 lata