Światowy Dzień Chorego – centralne obchody w Archidiecezji Przemyskiej

11 lutego w kalendarzu liturgicznym to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu, już po raz 29. będziemy obchodzić  Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorych uczynił słowa: Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi.

Budując w sercu wrażliwość na cierpienie, osamotnienie oraz krzyż choroby, chcemy już po raz kolejny w naszej Archidiecezji pochylić się z wielką troską i miłością w sercu nad każdym człowiekiem chorym i cierpiącym. Niestety obecny czas pandemii koronawirusa uniemożliwia tradycyjną formę modlitwy w intencji chorych w różnych miejscach naszej Archidiecezji.

Dlatego wyjątkowo w tym roku, wraz z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Chorych, zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i niepełnosprawnych, przebywających w Domach Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Domach Dziennego Pobytu do duchowej łączności na wspólnej modlitwie, która będzie miała miejsce w czwartek, 11 lutego 2021 r. Centrum Medyczno-Charytatywnym Caritas w Krośnie, które w tym roku obchodzi swoją 10. rocznicę działalności.

PROGRAM:

• 10.30 – Słowa powitania – ks. Andrzej Dec
  • 10.45 – Wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia – ks. Marcin Hunia
  • 11.00 – Msza Święta w intencji wszystkich chorych naszej Archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala