Polska pod Krzyżem

Metropolita Przemyski, ks. abp Adam Szal, zachęca  wszystkich wiernych do włączenia się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem” przez publiczne podjęcie różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej.

Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją i Kościołem w Polsce odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 14 września 2019 r. Nasze czuwanie przy Krzyżu Jezusa rozpocznie się Eucharystią o godz. 18:00. Następnie wyruszy z kościoła parafialnego różańcowa procesja przebłagalna pod krzyż „Na Oleńskim”. Tam nasza modlitwa zakończy się uroczystym aktem poświęcenia Ojczyzny i Parafii Chrystusowi – Królowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu. Wezwanie do sięgnięcia po różaniec i trwanie z Maryją przy Jezusowym Krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze i profanacje, które ostatnio coraz częściej zdarzają się w naszej Ojczyźnie. Niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich Parafian, w szczególności wspólnoty dziecięce i młodzieżowe. Apel o łączność modlitewną przekażmy również osobom chorym, cierpiącym. Niech nasz liczny udział w tym pięknym i jakże potrzebnym wydarzeniu  będzie wyznaniem wiary i miłości do Jezusa, który na krzyżu najpełniej okazał nam swoją miłość.