Kolędnicy Misyjni 2022

6 stycznia, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego, to święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Każdego roku Koło Misyjne działające przy naszej parafii włącza się w tym dniu do akcji „Kolędników Misyjnych” odwiedzając z kolędą domy parafian i zbierając datki na potrzeby misji. W tym roku, już po raz kolejny z powodu obostrzeń związanych z pandemią kolędnicy misyjni nie mogli odwiedzić naszych domów. Nie stało się to jednak przeszkodą dla zorganizowania tradycyjnej kolędy. Dzieci z Koła Misyjnego pod kierunkiem p. Magdaleny Mazur oraz p. Barbary Dudek zaprezentowały ciekawy kolędowy program słowno – muzyczny o tematyce misyjnej oraz przygotowały piękną oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy św. o godz. 10:30. Z kolei przy kościele odbywała się kwesta na cele misyjne. Środki zebrane podczas tegorocznej kolędy misyjnej posłużyły na wsparcie działalności misyjnej w krajach Azji Środkowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kolędy, oraz tym, którzy wspierają materialnie misyjne dzieło Kościoła.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII