40-lecie kapłaństwa Księdza Proboszcza

Drogi Księże Proboszczu!

40 lat temu odpowiedziałeś Bogu “tak” na Jego słowa : “pójdź za mną”. Wierny swemu powołaniu obchodzisz dziś 40 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Razem z Tobą dziękujemy Panu Bogu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań.

Dziękujemy za zroumienie, troskę, obecność wśród nas, za wspólne budowanie domu na skale, mimo iż piasek nieubłaganie przesypuje się w klepsydrze czasu.
Dzisiaj, na kolejne lata Twojej posługi kapłańskiej, pragniemy życzyć Ci Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, Matczynej opieki Maryi Niepokalanej, która czuwa nad naszą parafią, ludzkiej dobroci, dobrego zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i tego, abyś pozostawił po sobie wiele pięknych, niewidocznych śladów w ludzkich sercach, ale i tych widocznych, jak ten, którym jest nasza świątynia i parafia. Niech Twoje wysiłki włożone w jej prawidłowe funkcjonowanie przełożą się na ogrom skarbów zgromadzonych w niebie.