Stolica Apostolska za pośrednictwem Penitencjarii Apostolskiej udziela daru specjalnych odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa (od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 r.), zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150 rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

Można je zyskać podejmując przynajmniej jeden z następujących sposobów:

• Przez co najmniej pól godziny rozważać Modlitwę Pańską Ojcze nasz.
  • Spełnienie uczynku miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.
  • Modlitwa różańcowa w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi.
  • Codzienne powierzanie swojej pracy opiece Świętego Józefa.
  • Modlitwa Litanią do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
  • Modlitwa do Świętego Józefa np. Litania, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę miesiąca, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej.

Dar odpustu zupełnego rozszerza się w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, modlitwę na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i patrona dobrej śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.